DooRLine Pilates Eğitmeni (EREPS-L4)

Uluslararası DooRLine® Pilates Eğitmeliği 

Bu programın amacı, Pilates egzersiz sistemini kullanarak sağlıklarını korumak ve geliştirmek isteyen kişilereeğitim verecek egzersiz uzmanlarını mesleki olarak geliştirmektir. FitnessLine'dan alacakları bueğitim programını başarı ile tamamlayan katılımcılar, EuropeActive onaylı DoorLine® Pilates Eğitmeni Sertifikası'nı almaya hak kazanırlar. 

 

Kimler Katılabilir?

 • EREPS Fitness Eğitmenliği veya Personal Trainer sertifikası olan eğitmenler
 • Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokul öğrenci ve mezunları
 • Vücut geliştirme ve fitnesss; cimnastik, herkes için spor Federasyonların lisanslı antrenörleri
 • Pilates stüdyolarında çalışmakta olan ve uluslararası sertifikasyon almak isteyen eğitmenler

 

Eğitim Kazanımlarının Bazıları

 • Fitness Eğitmenleri ve Personal Trainer'ların üyeleri ile çalışırken pilates egzersiz sistemini de entegre edebilmeleri
 • Pilates'in temel prensiplerini ve hareket ilkelerini öğrenerek derslerinizde uygulayabilir hale geleceksiniz
 • Farkındalığınızı geliştirerek, temel ilkeleri yansıtmak açısından doğru olan bir Pilates sistemi anlayışını sindireceksiniz
 • Pilates programlamasında kişiye özgü postürel ihtiyaçların değerlendirilmesine dayalı egzersiz seçimi yaparak daha etkili programlar hazırlayabileceksiniz
 • Ders sırasında kullandığınız üyeleri yönlendirme, değerlendirme ve geribildirim verme gibi temel eğitmenlik becerilerinizi bol uygulama ve gözlem ile geliştireceksiniz

 

Eğitim Sürecine Genel Bakış

Eğitim öncesi 1 hafta hazırlık, 10 tam gün (10:00-17:00 saatleri arasında) yerinde yüz yüze teorik eğitim ve 4 tam gün yerinde staj eğitiminin tamamına belirtilen tarihlerde katılım zorunludur.Uluslararası DooRLine Pilates Eğitmenlik Programı bir bütündür ve birbirinden ayrılamaz. 

 

1. Eğitim Öncesi Hazırlık Süreci

Katılımcılara anatomi, biyomekanik, postür analizi konularına yönelik eğitim manueli ve DVD eğitimden en az bir hafta önce teslim edilir. Eğitim tarihine kadar bu materyalleri inceleyerek kursa hazırlık yaparlar.

 

2. Yerinde Eğitim Süreci

4 + 3 + 3 gün olarak planlanan yüz yüze eğitim pilates stüdyosu ortamında, ekipmanlar kullanılarak ve egzersizler deneyimletilerek gerçekleşir.  Eğitim sırasında ele alınan konu başlıkları:

 • Pilates prensipleri
 • Anatomi, biyomekanik
 • Postür analizi ve yorumlanması
 • Hareket analizi
 • Eğitmenlik becerileri
 • Pilates egzersiz sistemi
 • Mat, Reformer ve Cadillac için temel pilates egzersiz repertuvarları

 

3. Staj ve Gözlem Uygulamaları

Programda belirlenmiş tarihlerde gerçek pilates üyelerinden (sedanter) oluşan mat uygulama derslerine gözlemci ve uygulamacı olarak katılım sağlanır. 

Eğitim sürecinde eşleştirilen kursiyerler birbirlerine Pilates'in temel prensiplerine ve hareket ilkelerine bağlı kalarak Reformer ve Cadillac ile ders verme deneyimini edinirler. Her kursiyerin en az 12 seans gerçekleştirmesi beklenir. 

Staj çalışmaları Nişantaşı ve Etiler'deki DooRLine Pilates Eğitim stüdyolarında gerçekleştirilmektedir. 

 

4. Değerlendirme ve Sertifikasyon

Eğitim ve staj uygulamaları eksiksiz olarak tamamlandıktan sonra, kursiyerlerin uluslararası sertifikasyon sınavına girme hakları doğar.

56 ülkede geçerliliği olan Europe Active tarafından tam onay alan FitnessLine ve DoorLine Pilates Eğitim Kurumuna ait eğitmenlik sertifikasının hakkedilebilmesi için, yapılacak teorik ve uygulama sınavlarından yüz üzerinden 70 almış olması gerekir. 

Sınavlarda başarılı olan kursiyerler EuropeActive onaylı Uluslararası DoorLine Pilares Eğitmenlik Belgesini almaya hak kazanır. 

FitnessLine ve DoorLine Pilates hakkında daha fazla bilgi için  http://doorlinepilates.com/ 

 

 

Neden Bizi Seçmelisiniz ?

circle-white
Yaptığınız işi severek başarılı olmanız için burdayız.

Mesleki gelişiminiz için küçük adımları planlayın, büyük başarılar elde edin.

circle-white
Bilimi uygulamaya aktarabilmeniz için çalışıyoruz.

Sadece güncel, bilimsel ve güvenilir bilgiler ile karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

circle-white
Yeni nesil çok platformlu eğitim sistemimizle size eskisinden daha yakınız.

Kayıtlı video dersler, indirilebilir pdf kitapçıklar, interaktif deneme sınavları ve canlı katılımlı derslerle her yerden eğitime katılabilirsiniz.

circle-white
Eşsiz bir uygulama eğitimi deneyimi sunuyoruz.

2022 Türkiye Güreş Milli Takım kuvvet kondisyon gelişiminin arkasındaki güç, NASM Master Trainer ünvanlı uzman ekibimiz ile antrenman yapmayı deneyimleyin.

circle-white
Eğitim sonrası kariyer desteği için hep yanınızdayız.

Sertifikanızla anlaşmalı kurumlara iş başvurularınızda öncelikli olun. Çalışmaya başladıktan sonra, ileri düzey eğitimlerden indirimli fiyatlarla faydalanın.

circle-white
Dünyanın birçok ülkesinde meslek sahibi olarak tanınmanızı sağlıyoruz.

100'ün üzerindeki ülkede tanınan ve tüm dünyada bugüne kadar sayısı 1.400.000 'ü bulan NASM sertifikalı eğitmenler arasına katılarak sektörde tanınırlık kazanın.