NASM PES-Sportif Performans Uzmanlığı Eğitimi

Sportif Performans Koçluğu, ileri düzeyde egzersiz bilimi bilgisini ve becerileri gerektiren bir uzmanlık dalıdır. Çalışma alanını genişletmek isteyen Personal Trainer’lar veya sporcularına kişiye ve spora özgü kuvvet ve kondisyon programı sağlamak isteyen antrenörlerin katılımı için uygundur.

Teorik ve uygulamalı eğitim programını tamamladığınızda;

  • Performansı etkileyen faktörleri tanımak ve fiziksel ve fizyolojik yüklenmeleri analiz edebilmek,
  • Sporcularda kuvvet, dayanıklılık, sürat gibi kondisyonel özellikleri geliştirme sürecini yönetebilmek,
  • Nöromüsküler işlevleri geliştirebilmek,
  • Sezon planlaması yapabilmek,
  • Yapılan çalışmalar hakkında teknik sorumlu olmak ve sporcularla işbirliği içerisindeçalışabilmeniz için gerekli bilgi ve becerileri edinmek konusunda uzmanlaşmış

NASM-PES programı, NASM’in kendi geliştirdiği Optimum Performance Training (OPT) modeli temelinde, kanıta dayalı, entegratif ve sistematik bir yaklaşım kazandırır. Bu model sayesinde öğrendiğiniz teorik bilgileri hemen güvenli bir şekilde sporcularınızla uygulayarak gelişimi gözlemleyebilirsiniz.

Neden NASM Sertifikası almalısınız?

  • ABD’de her spor liginde en az bir NASM sertifikalı profesyonel çalıştırıcı bulunmaktadır. Uluslararası güvenilir bir programda uzmanlığa sahip olmak sizin en iyi referansınız olacaktır.
  • NASM OPT modeli, sportif beceri ve performansı geliştirdiği kanıta dayalı olarak desteklenmiş bir modeldir. Yalnızca en gelişmiş antrenman modelleriyle değil, aynı zamanda sporcu psikolojisi ve beslenmesi konusunda da sporcularınıza destek olmanızı sağlar.
  • NASM PES Sertifikası almış olmanız insan hareketi ve performans bilimi konusunda ustalaşmanızı sağlayan kapsamlı bir eğitimi tamamladığınızı gösterir.
  • Bir yandan rekreatif spora artan ilgi, diğer yandan kişiselleştirilmiş antrenman programlarına önem veren elit sporcuların artması ile birlikte performans hedefleri olan geniş bir kitleye hizmet verebilmenizi sağlar.

Eğitim Tarihleri:Toplamda 6 hafta süren eğitimin, uzaktan canlı olarak alacağınız dersleri Pazartesi-Çarşamba-Cuma günleri 14:00-17:00 arasında gerçekleşiyor. Uzaktan eğitim tamamlandıktan sonra İstanbul/Bahçeşehir'deki eğitim tesisimizde 5 tam gün uygulamalıeğitim + 1 gün Nişantaşı Üniversitesi Online Sınav Merkezimizde online olarak yazılı sınavı gerçekleştireceğiz.

Özel Burslar:

Anlaşmalı fitness tesislerinin (Spor İstanbul, MACFit, Mars Athletic Club, Sports International ve H&B Fitness) eğitmenlerine %35 indirimli kayıt avantajı sağlanmaktadır. 

***Nakit ödemelerde indirim ve özel burslu kayıt için lütfen kayıt olmadan önce 0532 111 48 58 numaralı telefondan bizi arayın.

Essentials of Integrated Training - Entegre Antrenmanın Temelleri
Science of Human Movement - İnsan Hareket Bilimi
Sports Performance Testing - Sportif Performans Testleri
Flexibility Training for Performance Enhancement - Performans Gelişiminde Esneklik Antrenmanları
Metabolic Energy System Training for Performance Enhancement - Performans Gelişiminde Metabolik Enerji Sistemi Antrenmanları
Core Training Concepts for Performance Enhancement - Performans Gelişiminde Core Antrenmanları
Balance Training Concepts for Performance Enhancement - Performans Gelişiminde Denge Antrenmanları
Plyometric Training Concepts for Performance Enhancement - Performans Gelişiminde Pliometrik Antrenmanlar
Olympic Lifting for Performance Enhancement - Performans Gelişiminde Olimpik Kaldırışlar
Speed, Agility, and Quickness Training for Performance Enhancement - Performans Gelişiminde Hız, Çeviklik ve Çabukluk Antrenmanları
Integrated Resistance Training for Performance Enhancement - Performans Gelişiminde Entegre Direnç Antrenmanları
Ergogenic Aids - Ergojenik Destekler
Injury Prevention for the Athlete - Sporcularda Yaralanmayı Önleme
Psychology in Sports Performance - Sportif Performans Psikolojisi
The Science of Periodization and the Optimum Performance Training (OPT™) Model - OPT Model ve Periyodizasyon Bilimi

Neden Bizi Seçmelisiniz ?

circle-white
Dünyanın birçok ülkesinde çalışma olasılığı

Dünyanın en prestijli fitness sertifikasyonu olan National Academy of Sports Medicine'ın yetkili eğitim sağlayıcısıyız. NASM Personal Trainer ve Atletik Performans Koçluğu Sertifikaları ile dünyanın en seçkin eğitmenleri arasına girmenizi sağlıyoruz.

circle-white
Çıkış Noktamız

Daha sağlıklı bir toplum ve yaşam boyu spor için, bilimi uygulamaya aktarabilen fitness profesyonelleri yetiştiriyoruz.

circle-white
Deneyimli Kadromuz

Bilimsel çalışmalarımızı ve performans gelişimi konusundaki deneyimlerimizi sizlere aktarmak için bir araya geldik.

circle-white
Kariyer Gelişimi Koçluğu

Fitness sektöründe mesleki hedeflerinize giden yolda kişiye özel eğitim ve deneyim ihtiyaçlarınıza göre bir planlama ile her adımda size destek oluyoruz.

circle-white
İşe Girme Desteği

Türkiye'nin önde gelen fitness tesisleri ile yaptığımız anlaşmalar ile fitness eğitmeni olarak işe girişlerinizde öncelikli olmanızı sağlıyoruz.

circle-white
Dünyanın birçok ülkesinde çalışma olasılığı

Dünya'da 100'ün üzerindeki ülkede tanınan, bugüne kadar 1.400.000 sertifika sağlamış olan NASM ailesine katılarak siz de kendi değerinizi gösterin!