Uluslararası Fitness Eğitmenliği Eğitimi Temmuz - Ekim Dönemi

Aktif yaşama daha bilinçli katılmak ve uluslararası profesyonellik düzeyinde bir Fitness Eğitmeni olmak isteyenler için Fitness Eğitmenliği Sertifikasyon Eğitimi kariyer planımızın ilk adımıdır. Bu eğitimde, temel düzeydeki egzersiz bilgilerinizi ve eğitmenlik becerilerinizi güncelleyerek geliştirmenizi; atletik performans, düzeltici egzersiz veya özel popülasyonlarla çalışmaya yönelik üst düzey eğitimlere hazırlanmanızı hedefliyoruz. 

Kimler katılabilir? 

Fitness tesislerinde eğitmenliğe adım atmak isteyen fitness meraklıları; beden eğitimi ve spor bilimleri öğrenci ve mezunları; eğitmenliklerini üst seviyeye taşımak isteyen fitness, wellness, pilates, yoga ve step-aerobik antrenörleri, Zumba® eğitmenleri. 

Eğitim Süreci: 

Yüz yüze teorik sunumlar ve tekrar izleme imkanı, uygulamalı eğitimler,250 sayfa AHA Eğitim Manueliile ve referans kitaplarla desteklenmektedir. Öğrencilerin bu süreçte her hafta deneme testleri ve eğitim sonunda bitirme ödevi tamamlaması ve eğitimin en az %80’ine katılması beklenir. 

Eğitim Tarihleri: 

Toplamda 3 ay süren eğtim Cumartesi ve Pazar günleri 10:00-13:30 arasında gerçekleşiyor. Eğitim içerisinde, 3 tam gün uygulama eğitimi ve 1 tam gün yazılı ve uygulama sınavları için ayrılmıştır. 

Sertifika: 

Eğitim sürecini başarıyla tamamlayan ve sınavda fitness tesislerinde eğitmenlik yapmak için gereken teorik bilgi ve uygulama becerilerini göstererek%70üzerinde not alarak, fitness tesislerinde eğitmenlik yapmak için gereken teorik bilgi ve uygulama becerilerini kazandığını gösterenler sertifika alabilir.AHA-FE Sertifikası, Avrupa'nın Mesleki Yetkinlikler Standartlarında 3. Seviye Fitness Eğitmeni olarakEurope Activetarafından onaylı uluslarası sertifikadırEREPSsistemine üyelik hakkı sağlar. 

Özel Burslar:

Tüm üniversite öğrencilerine%20, anlaşmalı fitness tesislerinin (Spor İstanbul, MACFit, Mars Athletic Club, Sports International ve H&B Fitness) eğitmenlerine%30indirimli kayıt avantajı sağlanmaktadır.

Eğitime kayıt için ödeme yapmadan lütfen iletişime geçin. 0532 111 48 58

Fitness Eğitmenliği Temelleri
Fitness'a Güncel Yaklaşımlar ve Fitness Komponentleri
Egzersiz Fizyolojisi ve Sistemler
Temel Anatomi ve İnsan Hareket Sistemine Giriş
Aktivite
Sinir Sistemi, Motor Öğrenme ve Egzersiz
Fitness Ölçüm ve Değerlendirme
Fitness Program Dizaynına Giriş
Aktivite

Neden Bizi Seçmelisiniz ?

circle-white
Dünyanın birçok ülkesinde çalışma olasılığı

Dünyanın en prestijli fitness sertifikasyonu olan National Academy of Sports Medicine'ın yetkili eğitim sağlayıcısıyız. NASM Personal Trainer ve Atletik Performans Koçluğu Sertifikaları ile dünyanın en seçkin eğitmenleri arasına girmenizi sağlıyoruz.

circle-white
Çıkış Noktamız

Daha sağlıklı bir toplum ve yaşam boyu spor için, bilimi uygulamaya aktarabilen fitness profesyonelleri yetiştiriyoruz.

circle-white
Deneyimli Kadromuz

Bilimsel çalışmalarımızı ve performans gelişimi konusundaki deneyimlerimizi sizlere aktarmak için bir araya geldik.

circle-white
Kariyer Gelişimi Koçluğu

Fitness sektöründe mesleki hedeflerinize giden yolda kişiye özel eğitim ve deneyim ihtiyaçlarınıza göre bir planlama ile her adımda size destek oluyoruz.

circle-white
İşe Girme Desteği

Türkiye'nin önde gelen fitness tesisleri ile yaptığımız anlaşmalar ile fitness eğitmeni olarak işe girişlerinizde öncelikli olmanızı sağlıyoruz.

circle-white
Dünyanın birçok ülkesinde çalışma olasılığı

Dünya'da 100'ün üzerindeki ülkede tanınan, bugüne kadar 1.400.000 sertifika sağlamış olan NASM ailesine katılarak siz de kendi değerinizi gösterin!