Doç. Dr. Türker BIYIKLI

0 Ders

Doç. Dr. Türker BIYIKLI Kimdir?

Athletic House Kurucu ve Direktörü, 

Nişantaşı Üniversitesi BESYO Öğr. Üyesi

Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölüm Başkanı

Atletik Performans Antrenörleri Derneği (APAD) Kurucu Başkanı (2010)

NASMCPT, PES, CES, CNC, MMACS, MasterTrainer, AFAA GFI 

ACSM  Clinic Exercise Physiologist

NATA  ATC Athletic Trainer

UKSCAASCC Accerited Strength & Conditioning Coach 

ISSAMaster of Fitness Sciences

Milli düzeyde Futbol ve Kayak sporcusu olarak başlayan sporculuk yaşamı bir yaralanma nedeniyle kesintiye uğrayınca antrenman bilimi ve fizyoloji konularında kıvılcımlanan tutkusunu takip etti. Bu alanda yüksek lisans ve doktora yapmaya yöneldi. Türkiye’nin önde gelen sağlık kulüplerinde etkin görevler aldıktan sonra Mars Athletic Club’ta üst düzey yönetici olarak kurumsal deneyim kazandı. Ardından, İngiltere’deki UKSCA’de “Akredite Kuvvet Kondisyon Koçu” eğitimini tamamlayarak Arsenal, Leeds United ve Edinburg’ta fiziksel performans geliştirme ekiplerinde yer aldı. 2011 yılında İstanbul’a döndükten sonra; profesyonel takım kondisyon kampları ile birlikte performans uzmanlığını Türkiye’de tanıtmak amacıyla çalışmaya başladı. İlk olarak “Kuvvet Kondisyon Koçluğu” eğitimlerini UKSCA onayıyla SKPD kapsamında verdi.

Doç.Dr. Türker Bıyıklı, fitness sektörü içerisinde eğitim ihtiyacına yönelik hizmet verme amacıyla Athletic House Academy’yi kurmuş, ve Akademik Direktörlüğünü üstelenmiştir. Dünyanın ilk Türk NASM Master Trainer, ISSA Master of Fitness Science ve NATA National Athletic Trainer Association' ın da aralarında olduğu, birçok mesleki ünvan sabidir. Çeşitli üniversitelerde öğretim üyesi olarak bulundu, federasyon eğitim kurullunda yer aldı ve birçok özel sektör ve kurum yönetimlerine üst düzey danışmanlık yaptı.  2019 yılında ilki gerçekleştirilen ICAPHS Uluslararası kongresinin Başkanlığını yapmaktadır. Halen Nişantaşı Üniversitesi BESYO Egzersiz ve Spor Bilimi Bölüm Başkanıdır ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi Fizik tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde “Egzersiz bilimi temelleri” dersleri vermektedir. Ek Akademik eğitimleri, Sosyoloji (Lisans), Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Y.Lisans) 

Verdiği Kurslar

Verdiği Kurslar

Neden Bizi Seçmelisiniz ?

circle-white
Yaptığınız işi severek başarılı olmanız için burdayız.

Mesleki gelişiminiz için küçük adımları planlayın, büyük başarılar elde edin.

circle-white
Bilimi uygulamaya aktarabilmeniz için çalışıyoruz.

Sadece güncel, bilimsel ve güvenilir bilgiler ile karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

circle-white
Yeni nesil çok platformlu eğitim sistemimizle size eskisinden daha yakınız.

Kayıtlı video dersler, indirilebilir pdf kitapçıklar, interaktif deneme sınavları ve canlı katılımlı derslerle her yerden eğitime katılabilirsiniz.

circle-white
Eşsiz bir uygulama eğitimi deneyimi sunuyoruz.

2022 Türkiye Güreş Milli Takım kuvvet kondisyon gelişiminin arkasındaki güç, NASM Master Trainer ünvanlı uzman ekibimiz ile antrenman yapmayı deneyimleyin.

circle-white
Eğitim sonrası kariyer desteği için hep yanınızdayız.

Sertifikanızla anlaşmalı kurumlara iş başvurularınızda öncelikli olun. Çalışmaya başladıktan sonra, ileri düzey eğitimlerden indirimli fiyatlarla faydalanın.

circle-white
Dünyanın birçok ülkesinde meslek sahibi olarak tanınmanızı sağlıyoruz.

100'ün üzerindeki ülkede tanınan ve tüm dünyada bugüne kadar sayısı 1.400.000 'ü bulan NASM sertifikalı eğitmenler arasına katılarak sektörde tanınırlık kazanın.