Doç. Dr. Türker BIYIKLI

0 Ders

Doç. Dr. Türker BIYIKLI Kimdir?

Athletic House Kurucu ve Direktörü, 

Nişantaşı Üniversitesi BESYO Öğr. Üyesi

Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölüm Başkanı

Atletik Performans Antrenörleri Derneği (APAD) Kurucu Başkanı (2010)

NASMCPT, PES, CES, CNC, MMACS, MasterTrainer, AFAA GFI 

ACSM  Clinic Exercise Physiologist

NATA  ATC Athletic Trainer

UKSCAASCC Accerited Strength & Conditioning Coach 

ISSAMaster of Fitness Sciences

Milli düzeyde Futbol ve Kayak sporcusu olarak başlayan sporculuk yaşamı bir yaralanma nedeniyle kesintiye uğrayınca antrenman bilimi ve fizyoloji konularında kıvılcımlanan tutkusunu takip etti. Bu alanda yüksek lisans ve doktora yapmaya yöneldi. Türkiye’nin önde gelen sağlık kulüplerinde etkin görevler aldıktan sonra Mars Athletic Club’ta üst düzey yönetici olarak kurumsal deneyim kazandı. Ardından, İngiltere’deki UKSCA’de “Akredite Kuvvet Kondisyon Koçu” eğitimini tamamlayarak Arsenal, Leeds United ve Edinburg’ta fiziksel performans geliştirme ekiplerinde yer aldı. 2011 yılında İstanbul’a döndükten sonra; profesyonel takım kondisyon kampları ile birlikte performans uzmanlığını Türkiye’de tanıtmak amacıyla çalışmaya başladı. İlk olarak “Kuvvet Kondisyon Koçluğu” eğitimlerini UKSCA onayıyla SKPD kapsamında verdi.

Doç.Dr. Türker Bıyıklı, fitness sektörü içerisinde eğitim ihtiyacına yönelik hizmet verme amacıyla Athletic House Academy’yi kurmuş, ve Akademik Direktörlüğünü üstelenmiştir. Dünyanın ilk Türk NASM Master Trainer, ISSA Master of Fitness Science ve NATA National Athletic Trainer Association' ın da aralarında olduğu, birçok mesleki ünvan sabidir. Çeşitli üniversitelerde öğretim üyesi olarak bulundu, federasyon eğitim kurullunda yer aldı ve birçok özel sektör ve kurum yönetimlerine üst düzey danışmanlık yaptı.  2019 yılında ilki gerçekleştirilen ICAPHS Uluslararası kongresinin Başkanlığını yapmaktadır. Halen Nişantaşı Üniversitesi BESYO Egzersiz ve Spor Bilimi Bölüm Başkanıdır ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi Fizik tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde “Egzersiz bilimi temelleri” dersleri vermektedir. Ek Akademik eğitimleri, Sosyoloji (Lisans), Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Y.Lisans) 

Verdiği Kurslar

Verdiği Kurslar

Neden Bizi Seçmelisiniz ?

circle-white
Dünyanın birçok ülkesinde çalışma olasılığı

Dünyanın en prestijli fitness sertifikasyonu olan National Academy of Sports Medicine'ın yetkili eğitim sağlayıcısıyız. NASM Personal Trainer ve Atletik Performans Koçluğu Sertifikaları ile dünyanın en seçkin eğitmenleri arasına girmenizi sağlıyoruz.

circle-white
Çıkış Noktamız

Daha sağlıklı bir toplum ve yaşam boyu spor için, bilimi uygulamaya aktarabilen fitness profesyonelleri yetiştiriyoruz.

circle-white
Deneyimli Kadromuz

Bilimsel çalışmalarımızı ve performans gelişimi konusundaki deneyimlerimizi sizlere aktarmak için bir araya geldik.

circle-white
Kariyer Gelişimi Koçluğu

Fitness sektöründe mesleki hedeflerinize giden yolda kişiye özel eğitim ve deneyim ihtiyaçlarınıza göre bir planlama ile her adımda size destek oluyoruz.

circle-white
İşe Girme Desteği

Türkiye'nin önde gelen fitness tesisleri ile yaptığımız anlaşmalar ile fitness eğitmeni olarak işe girişlerinizde öncelikli olmanızı sağlıyoruz.

circle-white
Dünyanın birçok ülkesinde çalışma olasılığı

Dünya'da 100'ün üzerindeki ülkede tanınan, bugüne kadar 1.400.000 sertifika sağlamış olan NASM ailesine katılarak siz de kendi değerinizi gösterin!