Kurumsal

Spor FizyolojistiDoç. Dr. Türker Bıyıklı, Fiziksel Performans Geliştirme biliminin ülkemizde tanınması, uygulamalarının gelişmesi ve yerleşmesinde öncülük yapma hedefiyle Athletic House markası ile 2009'da Istanbul'da çalışmalarına başladı. Giderek büyüyen ekibi ile spor ve hizmet veren Athletic House, sağlık için egzersiz alanında fitness merkezi yöneticiliği ve danışmanlık, sportif performans alanında ise takım kondisyon gelişim kampları ile sektörde ayrıcalıklı yaklaşımlarıyla tanındı. Spor bilimlerinde hızla artan bilgi birikiminin, uygulama alanında edinilen deneyimler ile birleştirilmesi konusunda titizlikle çalışan Doç. Dr. Türker Bıyıklı, akademik çalışmalarına da aralıksız devam etti.

Athletic House Academy, fitness ve sportif performans alanlarında spor bilimlerinin sağladığı kanıta dayalı bilgi ile profesyonel çalışmalarımızdan edindiğimiz deneyimsel birikimi birleştiren bir köprü olma vizyonu ile hayata geçti. Sürekli öğrenme ve mesleki gelişimi benimseyen, görevini topluma karşı sorumluluklarının bilinciyle sahiplenen ve mesleğinin saygınlığını en üst düzeye çıkarabilecek eğitmenler yetiştirerek Türkiye'nin sağlıklı yaşam için egzersiz ve spor kültürünün gelişmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Kapsamlı mesleki sertifikasyonlarımızın ilki olan ve Sportif Performans ve Kondisyonerler Derneği (SPKD) bünyesinde gerçekleştirilen Türkiye'nin ilk Sportif Performans ve Kondisyonerlik Sertifikasyonunu, fitness merkezlerindeki eğitmen ihtiyacını karşılamaya yönelik Personal Training Sertifikasyon programlarımız takip etti. 2017 yılında, her iki çalışma alanda da kademeli bir mesleki gelişimi hedefleyenlerin profesyonelleşme sürecine yönelik Athletic House Academy Kariyer Planı'nı oluşturduk. Birbirini takip ederek kademeli ilerleyen bu mesleki gelişim yolu, egzersizi hayatının değişmez bir parçası haline getirenler, BESYO mezunları ve fitness merkezlerinde ders vermekte olan her seviyedeki eğitmenin yararlanabileceği eşsiz bir kariyer koçluğu aracı olarak bizim bireye özgü kariyer danışmanlığımızın belkemiğini oluşturmaktadır.

Eğitimin hedefinin katılımcıda gerçek bir davranış değişikliği yaratmak olduğunu düşünüyoruz. Fitness alanındaki mesleki gelişim kursları, kapsamlı bir felsefeye dayalı, eğitmenin profesyonel kimliğinde dönüştürücü bir rol oynadığında başarısına kalıcı bir katkı sağlar.  Her eğitim sonunda, daha üst düzey eğitmenlik becerileri ve daha derin bir mesleki bilgi ile ayrılmanız için eğitimde öğrenci odaklı bir yaklaşımı hedefledik. Sizin öğrenme isteğiniz, öğrenme stilleriniz ve profesyonel kimliğinize uygun, kendi öğrenmenizin kontrolünü elinize aldığınız, düşünmeye ve sorgulamaya teşvik eden bir öğrenme ortamı içerisinde potansiyelinizi ortaya çıkarmayı hedefliyoruz.

Katılımcının performans değerlendirilmesine tabi tutulduğu bir sınav deneyimi sonrasında, gösterdiği yetkinlik düzeyine dayanan bir sertifikasyon sürecinin güven oluşturduğuna inanıyoruz. Avrupa mesleki standartlarını referans alarak sizi adım adım ilerletirken, bu yetkinlikler için en güvenilir bilgi kaynaklarına ulaşabilmenizi önemsiyoruz. Bu nedenle, tüm dünya'daki fitness merkezleri ve spor takımlarının saygınlığını ve güvenini kazanmış olan National Academy of Sports Medicine(NASM) ile anlaştık. Türkiye'de NASM yetkili eğitim ve sertifikasyon sağlayıcısı olmak için eşsiz bir işbirliği gerçekleştirdik. NASM ve AFAA'nın mesleki eğitimleri ve sınavlarını Türkiye'de Türkçe olarak, bire bir aynı içerik ve sistem ile aktarma, uygulama ve belgelendirmek için yasal olarak yetki sahibi NASM Master Trainer'larına ve NASM International Provider Lisansı'na sahip tek akademiyiz.

Bununla da yetinmeyerek eğitimde mükemmeliyeti hedefledik. Her eğitmenin benzer niteliklerle sertifikasyon alabilmesi için, eğitim süreçlerinde kalite denetim süreçleri kurduk ve Avrupa Standartları'nda eğitmenyetiştirdiğimizi onaylamaları için  European Standards komisyonunun denetimine başvurduk. Kapsamlı mesleki sertfikasyon kurslarımız olan Fitness Eğitmenliği ve Personal Training sertifikasyonlarımızda eğitmenlerimizin, eğitim materyallerimizin, ders planlarımızın, sınav içeriklerimizin ve uygulamalarımızın Avrupa Standartlarında olduğu onaylandı. 2017 yılından beri Europe Active akreditasyonuna sahip bir Uluslararası Sertifikasyon Sağlayıcısı olan akademimizde, Fitness Eğitmenliği ve Personal Trainer Sertifikası almaya hak kazanan öğrencilerimiz, European Registery of Exercise Professionals(EREPS) kayıtlı eğitmenler olarak tüm dünyada geçerli bir meslek sahibi oluyorlar. EREPS Life Long Learning onayına sahip meslekte uzmanlaşma eğitimlerimizi alarak da sürekli gelişim kredilerini elde edebiliyorlar.

Mesleki sertifikalarınızın Türkiye'deki geçerliliğini ve güvenilirliğini sağlamak için titizlikle yürüttüğümüz tanıtım ve işbirliği çalışmalarımız sayesinde eğitmenlerimizin sürekli destekçisi olmaya devam ediyoruz.  Türkiye'nin önemli fitness merkezi zincirleri ile iletişim içerisindeyiz. Kurumsal anlaşmalarımız sayesinde sağlık kulüplerinde staj ve iş olanakları sağlıyoruz. İşinizde hakkettiğiniz yere gelebilmeniz için devam eğitimlerinizde anlaşmalı fitness merkezlerinin çalışanlarına özel ödeme kolaylıkları sağlıyoruz. Meslekler arası işbirliklerini güçlendirmek için inter-disipliner kongre ve bilimsel çalışmalarda sizleri temsil ederek yaklaşımlarımızı paylaşıyoruz.

Athletic House Academy ailesi olarak sektörümüzü desteklemekten ve geleceğe taşımaktan büyük gurur duyuyoruz.