Uzm. Psikolog Rosita KASTRO

0 Ders

Uzm. Psikolog Rosita KASTRO Kimdir?

Eğitim Uzmanı

Uzman Psikolog, NASM Sertifikalı Personal Trainer, AFAA Sertifikalı Grup Fitness Eğitmeni

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu olan Rosita Kastro, 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinde uygulamalı psikoloji yüksek lisansını tamamladı. 2010 yılına dek psikoterapi ve örgütsel psikoloji alanlarında yetkin bir psikolog  ve eğitimci olarak çalıştı. Özellikle kurumsal wellness ve bağımlılık alanlarındaki çalışmaları onun yaşam tarzı faktörlerinin mental ve fiziksel sağlık üzerindeki etkilerine olan ilgisini derinleştirdi. Yaşam boyu tutkusu olan egzersizi ikinci mesleği olarak sahiplenmeye karar verdi.

2011 yılında Zumba® Fitness eğitmenliği ile adım attığı Fitness profesyonelliği deneyimi ona bu konudaki çalışmalarını ilerletmek için gerekli alanı sağladı. 2012 yılında uluslararası ACE Sertfikalı Personal Trainer, 2016 yılında AFAA sertfikalı Grup Fitness Eğitmeni ve EREPS üyesi olarak uluslararası mesleki yeterliliklerini geliştirdi ve uygulama deneyimi edindi. 2017 yılından beri Türkiye Fitness Federasyonu lisanslı antrenör ve NASM Sertifikalı Personal Trainer olarak Mental Koçluk, Egzersiz Motivasyonu, Beslenme Koçluğu alanlarında çalışmalarına devam etmektedir. 

Rosita Kastro, mesleki gelişim ve yetkinlik kazanımı konusunda Athletic House Academy'nin uluslararası sertifikasyon akreditasyonları sorumlusu ve MasterTrainer olarak eğitim uzmanlığı görevlerini sürdürmektedir. Göktürk House Fit Clinic bünyesinde üye ve sporcularlamental dayanıklılık ve kariyer koçluğuhizmetleri vermektedir. 

Verdiği Kurslar

Verdiği Kurslar

Neden Bizi Seçmelisiniz ?

circle-white
Dünyanın birçok ülkesinde çalışma olasılığı

Dünyanın en prestijli fitness sertifikasyonu olan National Academy of Sports Medicine'ın yetkili eğitim sağlayıcısıyız. NASM Personal Trainer ve Atletik Performans Koçluğu Sertifikaları ile dünyanın en seçkin eğitmenleri arasına girmenizi sağlıyoruz.

circle-white
Çıkış Noktamız

Daha sağlıklı bir toplum ve yaşam boyu spor için, bilimi uygulamaya aktarabilen fitness profesyonelleri yetiştiriyoruz.

circle-white
Deneyimli Kadromuz

Bilimsel çalışmalarımızı ve performans gelişimi konusundaki deneyimlerimizi sizlere aktarmak için bir araya geldik.

circle-white
Kariyer Gelişimi Koçluğu

Fitness sektöründe mesleki hedeflerinize giden yolda kişiye özel eğitim ve deneyim ihtiyaçlarınıza göre bir planlama ile her adımda size destek oluyoruz.

circle-white
İşe Girme Desteği

Türkiye'nin önde gelen fitness tesisleri ile yaptığımız anlaşmalar ile fitness eğitmeni olarak işe girişlerinizde öncelikli olmanızı sağlıyoruz.

circle-white
Dünyanın birçok ülkesinde çalışma olasılığı

Dünya'da 100'ün üzerindeki ülkede tanınan, bugüne kadar 1.400.000 sertifika sağlamış olan NASM ailesine katılarak siz de kendi değerinizi gösterin!