Fitness Eğitmeni (EREPS-L3) Nisan-Haziran 2023

Fitness Eğitmenliği Sertifikasyon eğitimi sürecinde, fitness profesyonellerini sağlıklı bireylere egzersiz ve antrenman hizmeti verilen tüm ortamlarda (fitness salonları, sağlık kulüpleri, spor kulüpleri, sağlıklı yaşam merkezleri veya dijital eğitim platformlarında) çalışmaya hazırlayarak, bu görevleri denetim altında gerçekleştirmek için yetkin olduğunu belgelendiriyoruz.

 

EĞİTİM HEDEFLERİ

 • Sağlıklı yaşam için egzersiz alanında çalışacak eğitmenlerin üstlenecekleri sorumluluk ve görevlerini anlaması;
 • Egzersiz uygulamalarını yönlendiren spor bilimleri alanlarında güncel bilgilere sahip olması, 
 • Üye karşılama, iletişim ve profesyonellik; egzersiz risklerini ve hedeflerini tanımlama, yönlendirme gibi temel becerileri kazanması;
 • Fitness değerlendirmesi, temel antrenman programlaması, egzersiz kademelendirmeleri, ders yönetimi, gözlemleme ve spot etme tekniklerini etkili şekilde uygulaması;
 • Kendi ilgi ve becerilerine göre kariyer gelişimi olanaklarınızı değerlendirerek bir kariyer planlaması yapması;
 • Atletik performans veya özel sağlık durumları olan üyelerle çalışmaya yönelik üst düzey eğitimler için temel kazanımları edinmesidir.

 

EĞİTİM KAPSAMI

Eğitimde temel olarak dört alanda gelişeceksiniz:

 1. Temel Hareket ve Egzersiz Bilimleri
 2. Yaşam Tarzı Koçluğu
 3. Profesyonel Beceriler
 4. Programlama ve Eğitmenlik Metodolojisi 

Toplam  3 ay boyunca  verimli bir  öğrenme süreci geçirmenizi sağlamak için, uzaktan eğitim ile yüzyüze eğitimi harmanladık. Sunum tekniklerimizi, bilgi ve becerileri kendinize uygun zamanlamada öğrenmenizi destekleyecek şekilde yapılandırdık. 

 • Teorik ders anlatımlarına Athletic House Academy dijital platformu  üzerinden katılabilecek, kayıtları kendi istediğiniz zaman tekrar izleyerek kendi hızınızda çalışabileceksiniz. 
 • Athletic House Academy'nin 250 sayfalık renkli kurs manuelini, pdf döküman olarak indirebilir ve dilerseniz baskısını alabilirsiniz. Ayrıca, belirlediğimiz temel kaynak kitaplardan da daha detaylı okuma yaparak bilgilerinizi pekiştireceksiniz. 
 • Hafta hafta başlıklara göre planlanmış olan eğitim sürecinizde, düzenli aralıklarla eğitmenlerimiz ile canlı Zoom üzerinden interaktif ders oturumları, deneme sınavları, uygulama ödevleri tamamlayacak, öğrendiklerinizi sindirerek anlamanız ve uygulamaya aktarabilmeniz için imkan bulacaksınız. 
 • Eğitmenlerimize her zaman ulaşabileceğiniz, sorularınızı sorabileceğiniz yüzde yüz destekleyici bir ortamda öğrenme sürecinize sürekli rehberlik edeceğiz.
 • Öğrenme sürecinin son aşamasında, İstanbul'da bizimle geçireceğiniz  3 tam gün uygulama eğitiminde  öğrendiklerinizi deneyimle pekiştireceksiniz.
 • Eğitimin gerekliliklerini tamamladığınızda, yazılı ve uygulamalı sınavlarına bir yıl içerisinde 3 kez giriş şansınız olacak. Sınav haklarınız geçerli olduğu müddetçe eğitim sürecinizde sizi desteklemeye devam edeceğiz.
 • Sınav başarı puanı %70'in üzeridir. 

 

KATILIM KOŞULLARI

18 yaşını tamamlamış olan , en az lise veya üzeri bir diploma sahibi olan, egzersiz yapmak konusunda bir engeli olmayan herkesin katılımına açıktır.

Fitness tesislerinde eğitmenliğe adım atmak isteyen,

 • fitness meraklılarının ve
 • beden eğitimi ve spor bilimleri öğrenci ve mezunlarının sektöründe profesyonelliğe hazırlanması; 

Eğitmenliklerini üst seviyeye taşımak isteyen 

 • fitness, wellness, pilates, yoga antrenörleri,
 • Zumba®, indoor cycle gibi grup fitness eğitmenlerinin temel egzersiz bilimlerinde eksiklerini tamamlamaları için tasarlanmıştır.

 

EĞİTİM PLANI

Ders programı eğitim başında verilir. Tüm derslere katılım zorunluluğu bulunmakta, önemli mazeretlerle dahi katılım sağlanamayan hallerde bir sonraki eğitimde telafi edilmelidir.

Pazar günleri 10:00-13:30 arasında Zoom üzerinden canlı olarak gerçekleştirilen interaktif ders oturumlarına katılım mecburidir ve bu günlerde kayıt alınmaz .

Eğitim bitiminde belirlenen tarihlerde 3 tam gün uygulama eğitimi ve 1 tam gün yazılı ve uygulama sınavları gerçekleştirilir. Sınava girebilmek için uygulama eğitimine de katılım mecburidir. 

 

ATHLETİC HOUSE ACADEMY

ULUSLARARASI FİTNESS EĞİTMENLİĞİ SERTİFİKASI

 

 

Athletic House Academy, European Standards Commitee tarafından Avrupa standartlarında eğitim veren bir kurum olarak onaylanmıştır. Bu sertifika, eğitim sürecini başarıyla tamamladığınızı ve fitness tesislerinde eğitmenlik yapmak  için gereken teorik bilgi ve uygulama becerilerini kazandığınızı gösterir. 

Merkezi Brükselde olan ve Avrupa'daki fitness sektörünü temsil eden sivil toplum örgütü Europe Active'in, Avrupa Birliği için geliştirmiş olduğu fitness eğitmenliği meslek standartlarını karşılamaktadır. Fitness Eğitmenliği kalifikasyonu, Avrupa mesleki eğitim çerçevesi (EQF) kapsamında seviye 3 olarak değerlendirilmiştir.  

 Europe Active tarafından onaylı uluslarası bir sertifikadır ve size Avrupa Egzersiz Profesyonelleri Kayıt Sistemi (EREPS)  adı verilen uluslararası bir meslek örgütüne üye olabilme ayrıcalığını sağlar. EREPS üyeliği size, işverenlerin sizi online olarak bulma, mesleki yetkinliğinizi kanıtlama yanında, mesleğe ilişkin yayınlara ulaşma, indirimlerden faydalanma gibi avantajlar sağlar. Aynı zamanda sektöre yön veren uluslararası EuropeActive etkinliklerde katılarak söz sahibi olursunuz.

Türkiye'den EREPS üyesi olacak herkesin aynı zamanda, Spor Endüstrisi Derneği altında çalışan Türkiye Egzersiz Profesyonelleri Kayıt Sistemine de (TREPS) kayıtlı olması gerekir. 

      

Özel Burslar:

Tüm üniversite öğrencilerine %20 indirimli,

Anlaşmalı fitness tesislerinin (Spor İstanbul, MACFit, Mars Athletic Club, Sports International ve H&B Fitness) eğitmenlerine %30  indirimli

kayıt avantajı sağlanmaktadır.

 

Eğitime kayıt için ödeme yapmadan lütfen iletişime geçin. 0532 111 48 58

Fitness Eğitmenliği Eğitimine Giriş
Fitness'ta Güncel Yaklaşımlar ve Fitness Komponentleri
Egzersiz Fizyolojisi ve Sistemler
Temel Anatomi ve İnsan Hareket Sistemine Giriş
Canlı aktivite, 16.04.2023, Pazar 10:00-13:00

Neden Bizi Seçmelisiniz ?

circle-white
Yaptığınız işi severek başarılı olmanız için burdayız.

Mesleki gelişiminiz için küçük adımları planlayın, büyük başarılar elde edin.

circle-white
Bilimi uygulamaya aktarabilmeniz için çalışıyoruz.

Sadece güncel, bilimsel ve güvenilir bilgiler ile karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

circle-white
Yeni nesil çok platformlu eğitim sistemimizle size eskisinden daha yakınız.

Kayıtlı video dersler, indirilebilir pdf kitapçıklar, interaktif deneme sınavları ve canlı katılımlı derslerle her yerden eğitime katılabilirsiniz.

circle-white
Eşsiz bir uygulama eğitimi deneyimi sunuyoruz.

2022 Türkiye Güreş Milli Takım kuvvet kondisyon gelişiminin arkasındaki güç, NASM Master Trainer ünvanlı uzman ekibimiz ile antrenman yapmayı deneyimleyin.

circle-white
Eğitim sonrası kariyer desteği için hep yanınızdayız.

Sertifikanızla anlaşmalı kurumlara iş başvurularınızda öncelikli olun. Çalışmaya başladıktan sonra, ileri düzey eğitimlerden indirimli fiyatlarla faydalanın.

circle-white
Dünyanın birçok ülkesinde meslek sahibi olarak tanınmanızı sağlıyoruz.

100'ün üzerindeki ülkede tanınan ve tüm dünyada bugüne kadar sayısı 1.400.000 'ü bulan NASM sertifikalı eğitmenler arasına katılarak sektörde tanınırlık kazanın.