NASM Nutrition Coaching

Hangi gıdaları tüketmeyi tercih ettiğimiz hiç tartışmasız, fiziksel, duygusal ve zihinsel sağlığımız üzerinde çok büyük bir etkiye sahip. Bir sağlıklı yaşam merkezinde danışman ya da eğitmen olarak çalışırken, beslenme ile ilgili gelen sorulara etkili bir şekilde vermek, danışanları bu konudaki zihin karışıklığından kurtarmak bir çok personal trainer için işin önemli bir parçası. Beslenme konusunda fitness eğitmenlerinin görevi, genel beslenme ilkeleri hakkında bilgi vermek ve gerektiğinde bir diyetisyene yönlendirme yapmak ile sınırlı. Buna karşılık, danışanlarınızın bu bilgileri kalıcı alışkanlıklar olarak yaşamlarına aktarmanız onların uzun vadeli fitness hedeflerine ulaşmaları ve korumalarında çok önemli bir unsur. 

NASM Nutrition Coachingeğitimi içerisinde, hem sağlıklı kişiler için beslenme ilkeleri konusunda derinlemesine bilgi sahibi olacaksınız. Ancak, daha da önemlisi, kalıcı davranış değişiklikleri yaratmaya yönelik koçluk stratejileri ve görüşme teknikleri konusunda da yetkinlik kazanacaksınız. 

Nutrition Coaching Eğitimiİçeriği: 

1. Tamamen Türkçe'ye çevrilmiş olan NASM CNC on-line Self-study modülü ve videoları

2. Spor Fizyolojisti ve NASM Master Trainer Doç. Dr. Türker Bıyıklı ile teorik eğitim ve 

3. Uzm. Psikolog, Profesyonel Koç ve AHA Master Trainer Rosita Kastro ile uygulama derslerinden oluşmaktadır.

Kimler Katılabilir? 

Fitness eğitmenleri; personal trainerlar ; beslenme uzmanları, psikologlar, ICF Onaylı Koçluk eğitimi almış profesyonel koçlar. 

 

 

Neden Bizi Seçmelisiniz ?

circle-white
Dünyanın birçok ülkesinde çalışma olasılığı

Dünyanın en prestijli fitness sertifikasyonu olan National Academy of Sports Medicine'ın yetkili eğitim sağlayıcısıyız. NASM Personal Trainer ve Atletik Performans Koçluğu Sertifikaları ile dünyanın en seçkin eğitmenleri arasına girmenizi sağlıyoruz.

circle-white
Çıkış Noktamız

Daha sağlıklı bir toplum ve yaşam boyu spor için, bilimi uygulamaya aktarabilen fitness profesyonelleri yetiştiriyoruz.

circle-white
Deneyimli Kadromuz

Bilimsel çalışmalarımızı ve performans gelişimi konusundaki deneyimlerimizi sizlere aktarmak için bir araya geldik.

circle-white
Kariyer Gelişimi Koçluğu

Fitness sektöründe mesleki hedeflerinize giden yolda kişiye özel eğitim ve deneyim ihtiyaçlarınıza göre bir planlama ile her adımda size destek oluyoruz.

circle-white
İşe Girme Desteği

Türkiye'nin önde gelen fitness tesisleri ile yaptığımız anlaşmalar ile fitness eğitmeni olarak işe girişlerinizde öncelikli olmanızı sağlıyoruz.

circle-white
Dünyanın birçok ülkesinde çalışma olasılığı

Dünya'da 100'ün üzerindeki ülkede tanınan, bugüne kadar 1.400.000 sertifika sağlamış olan NASM ailesine katılarak siz de kendi değerinizi gösterin!